Kalendáře s posláním

Oslovila nás skupinka nadšenců ze sídliště Barrandov, zda bychom pro ně vytvořili kalendář s historickými fotografiemi Prokopského údolí. Z prodeje se mají zajistit finance pro rozsáhlý úklid této přírodní rezervace. Nám se nápad líbil a rozhodli jsme se začít vydávat ediční řadu Kalendáře s posláním.

Num. 1 Prokopské údolí 2022

Nástěnný kalendář Prokopské údolí 2022 obsahuje 12 jedinečných historických fotografií zachycujících podobu této lokality před sto lety. Většina snímků dosud nebyla publikována. Pod historickou fotografií je vždy umístěn text s popiskem daného snímku. Součástí tohoto kalendáře je i mapka, ve které jsou číslicemi vyznačena místa, odkud byly snímky pořízeny.

 

U dvou snímků jsme lokalitu nevyznačili a Vy můžete zkusit uhádnout, kde byly fotografie pořízeny. Jedná se o snímky k měsíci červenci a srpnu. Řešení s kompletní mapkou lokalit naleznete ZDE. Obrazové části kalendáře je možné později zarámovat a použít například k výzdobě domácnosti.

8 IMG_0540 A.JPG
1 IMG_0148.JPG

Koupí kalendáře přispějete na úklid Prokopského údolí, který se uskuteční v listopadu 2021. Chcete-li s úklidem pomoci, napište na pavel.fabini@czech-archives.com nebo se rovnou připojte k události na facebooku.

Kalendáře je možné zakoupit v Papírnictví Barrandov v pasáži na Tilleho nám. 792/2, v květinářství Květiny Poly na Tilleho nám. 792 (v prostoru supermarketu Billa) nebo v Zámecké cukrárně v ulici Slivenecká 77 (Hlubočepy).

Cena kalendáře: 209 Kč/kus

Pokud chcete kalendář zaslat poštou, účtujeme navíc poštovné a balné 49 Kč. Kalendáře si

můžete objednat na emailové adrese pavel.fabini@czech-archives.com (při objednávce vždy uveďte jméno, telefonní kontakt, adresu doručení a počet kusů). Celkovou částku uhraďte na účet 220038/5500. Při objednávce více kusů účtujeme jedno poštovné a balné. Od 10 ks doprava zdarma.