top of page
Digitalizace fotografií, diapozitivů a negativů
filmstrip-photo-film-material.jpg

Společné prohlížení digitalizovaných snímků a možnost jejich sdílení v rámci rodiny je ideální příležitostí, jak potěšit Vaše blízké. Prostřednictvím digitalizace si zajistíte uchování jedinečných obrazových záznamů také pro budoucí generace. Dopřejte Vašim blízkým radost ze vzpomínek a umožněte potomkům poznat rodinnou historii.

NYNÍ SNÍMEK OD 4 Kč

Stačí se na nás obrátit s žádostí o nezávaznou konzultaci. Kontaktovat nás můžete na emailové adrese pavel.fabini@czech-archives.com nebo rovnou volejte na telefonní číslo +420 604 150 291.

Digitalizace kinofilmů (převedení negativů)

Kinofilmy (tj. fotografické filmy) jsou svitky namotané po 24 nebo 36 snímcích. Nastříhávají se i po 6 nebo méně snímcích a řadí se do pořadačů. Zajistíme pro Vás kvalitní digitalizaci negativů a jejich převedení na pozivity. Digitalizujeme klasické negativy (typ 135) o velikosti pásu 35 mm. Snímek má velikost 24x36mm.

Doporučení: Pokud máte filmové pásy (svitky) vcelku, nestříhejte je na jednotlivé snímky.

Cena: 7 Kč/kus (u nenastříhaných svitků) a 9 Kč/kus (u nastříhaných po 6 a méně snímcích)

V ceně je zahrnuta digitalizace kinofilmů ve vysoké kvalitě, převedení negativů na pozitivy, základní úprava (viz níže Úprava) digitalizovaných snímků v grafickém programu a archivace na vybraném úložišti (viz níže Archivace).

Digitalizace fotografií

Fotografií se rozumí papírová fotografie do maximální velikosti 30x42 cm (A3) včetně. Doručit nám je můžete volně nebo zařazené do fotoalba. Z alba fotografie vyjmeme, zdigitalizujeme a opět vrátíme na původní místo.

Cena: 9 Kč/kus

V ceně je zahrnuta digitalizace fotografií ve vysoké kvalitě, základní úprava (viz níže Úprava) digitalizované fotografie v grafickém programu a archivace na vybraném úložišti (viz níže Archivace).

Digitalizace diapozitivů

Diapozitivem se rozumí pozitivní film nastříhaný po jednom snímku. Sníměk může být umístěn v plastovém diarámečku. Snímkem se rozumí jeden obrazový pohled do velikosti 24x36 mm.

Cena: 9 Kč/kus

V ceně je zahrnuta digitalizace diapozitivů ve vysoké kvalitě, základní úprava (viz níže Úprava) digitalizovaného diapozitivu v grafickém programu a následná archivace na vybraném úložišti (viz níže Archivace).

Pokud máte diapozitivy uloženy v ochranných sklíčkách, doporučujeme je vyjmout. Za vyjmutí účtujeme poplatek 3 Kč/kus. Snímky po umístíme do plastových rámečků.

Úprava

Při objednávce nám prosím sdělte, které typy úprav mají být provedeny. V základní ceně jsou zahrnuty tyto úpravy:

Srovnání  a ořezání snímků, kdy jsou černé a nerovné okraje srovnány a ořezány tak, aby nebyl narušen obraz.

                      

DSC_2657.JPG
DSC_2657.JPG

před úpravou

po úpravě

Překlopení snímků v horizontálním, vertikálním a zrcadlovém módu

DSC_0898 A.JPG
DSC_0898 A (2).JPG

před úpravou

po úpravě

Převedení negativů na pozitivy

DSC_0787 a.JPG

před úpravou

DSC_0787 b.JPG

po úpravě

Dále je možné si připlatit zkvalitnění obrazu pokročilejší úpravou. V grafickém programu využíváme tzv. filtrů, díky kterým se vzhled obrázků přiblíží realitě. Nejčastěji se jedná o úpravy směřující k oživení a korekci barev u nekvalitních snímků nebo ke zvýšení kontrastu.

Cena za zkvalitnění obrazu: 2 Kč/kus

DSC_0157 A.JPG

před úpravou

DSC_0938 c.JPG

před úpravou

DSC_0157 B.JPG

po úpravě

DSC_0938 b.JPG

po úpravě

Je možné si objednat i další typy úprav (retuš apod.). Cena se pak odvíjí o náročnosti a počtu úprav.

Archivace

Archivace provádíme na Vámi dodané úložiště, ať už se jedná o Flash Disk (tzv. "flešku"), Hard Disk (externí disk) nebo paměťovou kartu (např. SD karta). Snímky je možné rovněž uložit na cloudové úložiště (např. Google drive, iCloud atd.) nebo zaslat přes Úschovnu.cz apod.

Akční nabídka pro spořivé

Pokud chcete výrazně ušetřit a máte zájem pouze o digitalizaci fotografií/snímků, máme pro Vás nyní tuto akční nabídku:

Digitalizace papírové fotografie: 6 Kč/kus 

Digitalizace diapozitivu: 6 Kč/kus

Digitalizace nastříhaných kinofilmů (6 a méně snímků v jednom výstřižku): 5 Kč/kus 

Digitalizace nenastříhaných kinofilmů: 4 Kč/kus

Nenašli jste v naší nabídce to, co hledáte? Nebo máte doplňující otázky? Vzhledem k našim zkušenostem existuje vysoká šance, že pro Vás najdeme vyhovující řešení.

Stačí se na nás obrátit s žádostí o nezávaznou konzultaci. Kontaktovat nás můžete na emailové adrese pavel.fabini@czech-archives.com nebo rovnou volejte na telefonní číslo +420 604 150 291.

bottom of page